Tööleruttajate virgutamine Vanemuise Kvinteti poolt I

Vanemuise KvintettKui tunnete 29. juunil, et päev ei olegi väga lõbusalt alanud ja kui te imelikul kombel veel ei tea, et käes on Tartu linna päev, minge kindlasti tööle jalgsi ja läbi südalinna. Juba kell 7.45 tiirutab lodi Jõmmu kesklinna kandis, et teid toreda suvepäeva puhul pisut virgutada.

Nagu Jõmmust oleks veel vähe, on end tema pardal sisse seadnud alati virged Vanemuise Kvinteti liikmed. Nemad hommikuseks heaks tujuks tuge ei vaja, ilmselt põhjustab seda nende repertuaar:
Vanemuise Kvintett on asutatud 2014. aastal Vanemuise Sümfooniaorkestri professionaalsetest muusikutest. Kvinteti koosseisu kuuluvad sümfooniaorkestri viis kaunimat instrumenti – flööt, oboe, klarnet, fagott ja metsasarv. Selliseid puupuhkpillide koosseise koos metsasarvega on maailmas võrdlemisi vähe, kuna erinevate tämbritega pillide koostöö on keeruline ning pretensioonikas. Eestis võib selliseid kammeransambleid loendada ühe käe sõrmedel, olgugi et Eesti heliloojate seas on puhkpillikvinteti muusika loomine olnud populaarne. Vanemuise Kvinteti repertuaari kuuluvad valdavalt lõbusas võtmes puhkpillikvintetile seatud klassikaline ning popmuusika. Muusika mõjutab tugevalt inimeste mõtteid ja tundeid ning seetõttu on Vanemuise Kvinteti eesmärk pakkuda publikule kvaliteetset ja positiivset elamust.

Facebook: Vanemuisekvintett

Vanemuise Kvinteti Tartu linna päeva koosseis:
flööt Kersti Perandi, oboe Anna Šulitšenko, klarnet Heimo Hodanjonok, fagott Johanna Tuvi, metsasarv Richard Tamra