Tartu linna päev 2016 − fotoalbum IV

Fotod: Madli Vares

Tartu linna päev 2016 − fotoalbum III

Fotod: Eva Maria Tartu

Tartu linna päev 2016 − fotoalbum II

Fotod: Ove Maidla

Tartu linna päev 2016 − fotoalbum I

Fotod: Lauri Kulpsoo

Mis ikkagi juhtus Tartu Kaubamaja Toidumaailmas?

Fotod: Lauri Kulpsoo

Saabuval linna päeval ehk 29. juunil 2016 lähevad ooper ja klassikaline muusika linna peale. Ooperisolistid kohtuvad teiste muusikutega „ooperisümbioosideks” – laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonidest, ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust ning surmtõsiselt ja ülearu pühalikult ei suhtuta sellel päeval ei ilma, inimestesse ega endasse. Kuulama oodatakse lahkelt nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.

Õhtusel galakontserdil saavad raekoja platsil veel kord kokku kõik päeva põhilised ooperisümbioosijad, armastatud solistid, oodatud aariad ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkester.

Tartu linna päevana tähistatakse 29. juunit – rahvakalendris peetri- ehk peeterpaulipäev ja kirikukalendris linna apostlite Peetruse ja Pauluse päev – alates 2003. aastast. Sellel päeval aastal 67 märtrisurma läinud apostlid Peetrus ja Paulus olid keskaegse Tartu kaitsepühakud, kelle võtit ja mõõka on kujutatud linna vapil.

Linna päeval saab meelt lahutada, tarkust koguda ja häid kontserte nautida.

Tavapäraselt toimub ekskursioone (seekord nii maal kui jõel!) ja teisi traditsioonilisi linna päeva ettevõtmisi, kaasa lööb Tartu muuseume, raamatukogusid ja kohvikuid.

[ssba]