Tiit Made ooperilodi

Tiit Made ooperilodiTiit Made on tunnistanud, et talle pani muusikaõpetaja koolis laulmise eest hindeks kolme… Aga 29. juunil laulavadki teised, tema räägib!

Tartu linna päeval tuleb see Eestis esimesena omataolisi ooperialaseid teatmeteoseid avaldanud ooperisõber Tartusse külla ja kõneleb lodjasõidul žanri olevikust, tulevikust ja minevikust ning sellest, kui võimas pisik on ooperipisik. Teda toetavad Emajõgi, Tartu ooperisõbrad ja nende küsimused.

Lodi Jõmmu väljub jõekohvik Sisevete Saatkond juurest 29. juunil kell 16.

Tiit Made, majandusteadlane, ajakirjanik, publitsist ja poliitik, on avaldanud ooperi- ja operetimuusikat ning rahvusvahelisi suheteid käsitlevaid leksikone, majandus-, välispoliitika- ja ajalooalaseid monograafiaid, reisiraamatuid ja publitsistika kogumikke nii Eestis kui välismaal – kokku 35 teost. Temalt on ilmunud üle 1000 teadusliku, populaarteadusliku ja olustikulise majandus-, välis- ja sisepoliitika, ooperimuusika jne alast artikli ja intervjuud. Tiit Made on juhtinud ooperigalasid, ta on Vikerraadio ooperiteemalise saatesarja  autor.

Pileteid hinnaga 12/8 € Piletilevist.
Lodjasõit kestab poolteist tundi, seega jõuate kenasti Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saali, kus kell 18 algab ooperisümbioosi kontsert number 2 (Jarek Kasar | sopran Kadri Kipper!).

P.S. Ooperi- ja raamatusõbrad!
Lodjasõit pakub hea võimaluse osta Tiit Made raamatuid soodushinnaga. See kehtib 29. juunil tema kahe mahuka „Ooperimaailma” köite kohta (kirjastus Kunst). Valikus on kindlasti ka selleks ajaks ilmunud kõige uuem teos „Rootsis Nõukogude saatkonnas” (kirjastus Argo).

Kuula, mida arvab Tiit Made „Ooperimaailmast” kindralleitnant Riho Terras.

Tiit Made Ooperimaailm A-L
Tii Made Ooperimaailm M-Y
Tiit Made Rootsis Nõukogude saatkonnas
Tiit Made