Kristjan Rudanovski – muusikaline tervitus linna päeva puhul

Kristjan Rudanovski. Foto: Andrus Abel
Kristjan Rudanovski. Foto: Andrus Abel

Linnamuuseumi linna päeva kontserdil tulevad ettekandele teosed, mis on ühel või teisel moel Tartuga seotud. Osa neist on loonud Tartus elanud heliloojad, teised seostuvad Tartu ja selle ajalooga mingil kaudsemal moel.

Näiteks on üks oluline aeg Tartu ajaloos 13. sajand, mil kuuluti Vana-Liivimaa jõukamate piirkondade hulka ning siia rajati piiskopkonna keskus. Selle aja Euroopa kultuuris õitses rüütlilaul. Kontserdil on võimalus kuulata üht 13. sajandist pärit trubaduuri armastuslaulu seadet Cyrillus Kreegi sulest.

Samuti oli 19. sajand Tartule rikkaliku kultuurilise õitsengu periood, mil siin esinesid lisaks kohalikele muusikutele ka elitaarsed külalised Lääne-Euroopast. Seda ajajärku meenutatakse kontserdil ühe Schumanni miniatuuriga. Veel kõlab linnamuuseumis siinsamas 20. sajandi algul ehk eesti rahvusliku muusika kuldajal tegutsenud heliloojate Tubina ja Oja looming.

Tegemist on Kristjan Rudanosvki soolokontserdiga, ta ootab teid Tartu Linnamuuseumi saalis 29. juunil kell 14. Teda saadab klaveril Katrin Aller.

Kontsert on tasuta.

Kristjan Rudanovski lõpetas käesoleva aasta juunis Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli viiuli eriala Kadri Sepalaane ja viimasel semestril Kristel Eeroja-Põldoja klassis. Vaatamata oma noorusele on ta juba hulk aastaid tegutsenud aktiivselt nii klassikalise kui jazzmuusika valdkonnas. Nii on ta soleerinud Elleri sümfonieti ees, kui osalenud ka IDeeJazzil, Tartu ja Narva Jazz Club`is jm. Kristjani mängu iseloomustavad väga hea stiilitunnetus, põhjalik süvenemine detailidesse ja uute põnevate nüansside otsimine. Tänu muusika eri valdkonnis tegutsemise kogemusele on tema esitus värske ja huvitav.

Katrin Aller on algselt õppinud klaveri eriala, kuid jätkanud seejärel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias hoopiski muusikateaduse ja kompositsiooni erialal. Ta on lühemat aega töötanud kontsertmeistrina Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas ning õppejõuna Usuteaduse Instituudi kirikumuusikakoolis ja Tartu Ülikooli Õpetajate Seminaris. Tema põhitöö on Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis kompositsiooni ja muusikateooria eriala ning muusikateoreetiliste ja ajalooliste ainete õpetamine. Lisaks tegutseb ta dirigendi ja koormeistrina Tartu Pauluse koguduse kammerkoori juures.