Johan Randvere kontsert „Pianistide rõdul”

Johan Randverte kontserRüütli 14, õhulise üldmõjuga 4-korruselise hoone (nagu mälestist registris poeetiliselt kirjeldatakse) II korruse rõdul seab end Tartu linna päeval kell 16 kontserti andma pianist Johan Randvere.

Kuidas nii kauni rõdu puhul teisiti saakski – pisut on sellel klaverikontserdil kohal ka hoone projekteerija Arnold Matteus, kes oli Tartu  linnaarhitekt ja peaarhitekt katkestusega aastatel 1926–1960. Ehk kokku siis suisa kaks andekat meest – arhitekt Matteus ja pianist Randvere.

Jääge kuulama, kiire ootab natuke!

 

Randvere alustas klaveriõpinguid seitsmeaastaselt Võru Muusikakoolis, õpetajaks Merike Kapp ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, õpetajateks Marja Jürisson ja professor Ivari Ilja.

Johan Randvere
Johan Randvere

2009. astus ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse professor Ivari Ilja klaveriklassi ning pälvis 2012. aastal bakalaureusekraadi. Praegu jätkab Johan õpinguid Milano G. Verdi nimelises konservatooriumis professor Valerio Premuroso klaveriklassis.

Johan Randvere on edukalt osalenud rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel:
konkurss „Klaviermusik” Vilniuses 2008 (I koht),
Eesti pianistide konkurss 2008 (finalistidiplom),
konkursi „Con Brio 2008” finalist, EPTA konkurss Belgias 2010 (II koht),
noorte Muusikute konkurss Catanias 2012 (I koht ja Grand Prix),
noorte Muusikute konkurss „Luciano Luciani” 2013 (III koht),
pianistide konkurss „Coop” 2013 (II koht).

Konkursil „Con Brio 2010” saavutati trioga „Con Brio Trio” finaalis publikupreemia ja Holland Music Sessioni eripreemia.
Johan Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Valgevenes, Soomes ja Hollandis. Ta on esinenud koos ERSO-ga, Läti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Maladjetšna Sümfooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Valgevene Raadio Sümfooniaorkestriga, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestriga.

Pianistide rõdu

Johan osales ka telekonkursil „Klassikatähed 2013”. 2014. aastal pärjati Randvere tiitliga „Noor Muusik 2014”.
Ta on olnud Klassikaraadio Klassikahommiku saatejuht.

Allikas: Wikipedia