Ooper jõudis Tartu Kaubamajja

29. juunil läheb ooper Tartu linna päeva puhul inimestele lähemale, kuid Kaubamaja toiduosakonda ta juba Vanemuise ooperisolistide abiga jõudis.
Poodlevaid inimesi üllatasid meeleoluka etteastega Vanemuise teatri ooperisolistid Karmen Puis, Merle Jalakas, Jaan Willem Sibul, Simo Breede, Rasmus Kull ja Reigo Tamm.Esitamisele tuli pala “”Funiculì, Funiculà”.

Tartu linna päeval ehk 29. juunil lähevad ooper ja klassikaline muusika linna peale. Ooperisolistid kohtuvad teiste muusikutega “ooperisümbioosideks” – laenatakse üksteisele repertuaari, ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust ning surmtõsiselt ja ülearu pühalikult ei suhtuta sellel päeval ei ilma, inimestesse ega endasse.

Õhtusel galakontserdil saavad raekoja platsil veel kord kokku kõik päeva põhilised ooperisümbioosijad, armastatud solistid, oodatud aariad ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkester.

Tartu linna päevana tähistatakse 29. juunit – rahvakalendris peetri- ehk peeterpaulipäev ja kirikukalendris linna apostlite Peetruse ja Pauluse päev – alates 2003. aastast. Sellel päeval aastal 67 märtrisurma läinud apostlid Peetrus ja Paulus olid keskaegse Tartu kaitsepühakud, kelle võtit ja mõõka on kujutatud linna vapil.

Linna päeval saab meelt lahutada, tarkust koguda ja häid kontserte nautida. Tavapäraselt toimub ekskursioone ja teisi traditsioonilisi linna päeva ettevõtmisi, kaasa löövad Tartu muuseumid, raamatukogud ja kohvikud.

Loe ERR kodulehelt

Allikas: ERR Menu