Maria Listra: jooksin meeleldi šampanjat koos Giuseppe Verdiga

“Aga mängime nüüd sellist mängu ja mõtleme, millise heliloojaga tahaksime napsutada,” ärgitas ooperilaulja Rasmus Kull südaöisel lodjasõidul Maria Listrat mõttetööle. Maria Listra pikka mõtlemisaega ei võtnud.Tartu teatri Vanemuine ooperilaulja, tenor Rasmus Kull tunnistas kohe, et tema tahaks napsutada Vivaldiga. “Tema muusikat kuulates on tunne, nagu oleks helilooja kogu aeg purjus olnud. Tegelikkuses elas ja töötas ta aga suurema osa ajast vaikselt kirikus,” kostis Kull.

Lauljanna Maria Listra vastas pikemalt mõtlemata, et tema lööks meeleldi šampanjapokaali kokku või jooks head proseccot koos Giuseppe Verdiga.

“Verdi oli suurepärane ja hea inimene, kes lõi nii palju ilusaid oopereid ja annetas raha ka näiteks haiglate ehitamiseks. Ma armastan häid inimesi,” lausus Listra, kelle lemmikooper ongi Verdi “La Traviata”.
“Ma ütleksin talle lihtsalt, et ma armastan teda,” naeratas lauljanna.

Maria Listra ja Rasmus Kull arutlesid ooperi üle ja rääkisid oma lemmikutest Tartu linna päeva lõpetuseks korraldatud südaöisel lodjasõidul Emajõel koos Itaalia suursaadiku Marco Clementega.

Allikas: Õhtuleht