Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👇Tartu linna päeva ristsõna vastu oli huvi suur, läks nagu soe sai. Nüüd on kokkuvõtted tehtud ja auhinnad välja loositud. Raamatukokku toodi tagasi 67 õigesti lahendatud ristsõna, loosiõnn naeratas 8-le lahendajale.
Lille Lõhmus ja Nele Valdru said auhinnaks jalgratta lambi, Merike Saaremets ja Melissa Lillemets kõlari, Maarja Lutsar ja Leo Suvi akupanga ning Jaan Peemot ja Terje Magus joogipudeli. Auhinnad saab kätte linnaraamatukogu ajakirjanduse saalist (Kompanii 3/5) alates 2. juulist.
Õnnesoovid võitjatele ja suur tänu kõigile lahendajatele!
... See MoreSee Less

👇
Vaata rohkem

Tartu linna päev 2016 – Ooperisümbioos

Saabuval linna päeval ehk 29. juunil 2016 lähevad ooper ja klassikaline muusika linna peale.

Ooperisolistid kohtuvad teiste muusikutega „ooperisümbioosideks” – laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonidest, ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust ning surmtõsiselt ja ülearu pühalikult ei suhtuta sellel päeval ei ilma, inimestesse ega endasse. Kuulama oodatakse lahkelt nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.

Õhtusel galakontserdil saavad raekoja platsil veel kord kokku kõik päeva põhilised ooperisümbioosijad, armastatud solistid, oodatud aariad ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkester.

Tartu linna päevana tähistatakse 29. juunit – rahvakalendris peetri- ehk peeterpaulipäev ja kirikukalendris linna apostlite Peetruse ja Pauluse päev – alates 2003. aastast. Sellel päeval aastal 67 märtrisurma läinud apostlid Peetrus ja Paulus olid keskaegse Tartu kaitsepühakud, kelle võtit ja mõõka on kujutatud linna vapil.

Linna päeval saab meelt lahutada, tarkust koguda ja häid kontserte nautida. Tavapäraselt toimub ekskursioone (seekord nii maal kui jõel!) ja teisi traditsioonilisi linna päeva ettevõtmisi, kaasa lööb Tartu muuseume, raamatukogusid ja kohvikuid.